Zawody w kajakarstwie górskim AMP Kamienna 2022

Zawody w kajakarstwie górskim AMP Kamienna 2022

Poranek 9 kwietnia przywitał nas widokiem ośnieżonych drzew, aut i kajaków i wtedy pojawiła się myśl – tego jeszcze nie było! Na miejscu startu deszcz ze śniegiem na zmianę moczył sprzęt i ludzi. Mimo tego Zawodnicy docierali jeden po drugim do Biura Zawodów, odbierali numerki i pakiety oraz szykowali się do Startu.

Zawody w kajakarstwie górskim AMP Kamienna 2022
0 9.40 oficjalnie rozpoczęto Zawody. Przywitano Zawodników, podziękowano Partnerom, Współorganizatorom i Sponsorom.
Wspomniano również Patronów Honorowych. Gościem specjalnym był Burmistrz Miasta Szklarska Poręba Pan Mirosław Graf, który mówił o sportowej rywalizacji, nie zapominając zwrócić uwagi na potrzebę pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy w tak trudnym dla nich czasie. Nie zabrakło również minuty ciszy dla śp. Aleksandra Doby. Jeszcze trochę spraw organizacyjnych i o 11.00 wystartował pierwszy Zawodnik!

Poziom wody o godz. 11.00 pokazywał stan 103 cm (co dało wyższy wynik niż w 2021 r., kiedy to stan wody wynosił ok 94 cm). Wszyscy Zawodnicy walczyli niezwykle dzielnie i mimo zimna, wiatru czy sportowego stresu widać było uśmiechy na twarzach. 

Zawody w kajakarstwie górskim AMP Kamienna 2022

W tym roku otworzyły się dwie główne kategorie: Amatorska Kobiet oraz Amatorska Mężczyzn. Nie obyło się również bez paru nowości.
Wprowadzono po raz pierwszy Klasyfikację Open, w której wybierano najlepszy czas Kobiety i Mężczyzny z pierwszego przejazdu. W tym roku zmianie uległy również zasady przeprowadzania Finałów – do drugiej tury weszło pierwszych 5 osób z każdej kategorii – co oznaczało pierwsze historyczne Finały Amatorskie Kobiet! Klasycznie wyłoniono również najlepszego Debiutanta (osobę, która pierwszy raz brała udział w Zawodach) oraz Old Bastarda (osobę po 40 r.ż.) a także nagrodzono 3 najlepsze drużyny.

Medale i dyplomy wręczono na placu SSM “Wojtek”, który jest wieloletnim gospodarzem organizatorów oraz Zawodników. Podczas ceremonii Zakończenia Zawodów odbyła się również licytacja kajaka EXO Rexy, a szczęśliwy właściciel przekazał 4100 zł na pomoc Ukrainie poprzez Polską Akcję Humanitarną. Atrakcje tego dnia jednak nie skończyły się na tym – odbyła się również wyczekiwana tombola, a po wszystkim koncert zagrał dla nas zespół Szczęście Niepojęte. Zawodnicy i Kibice mieli okazję ponownie spotkać się w swoim gronie, dyskutować na temat podróży kajakarskich oraz zintegrować się, na co niektórzy czekali od poprzedniego roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Zawody w kajakarstwie górskim AMP Kamienna 2022

Zawody w kajakarstwie górskim AMP Kamienna 2022

Poranek 9 kwietnia przywitał nas widokiem ośnieżonych drzew, aut i kajaków i wtedy pojawiła się myśl – tego jeszcze nie było! Na miejscu startu deszcz ze śniegiem na zmianę moczył sprzęt i ludzi. Mimo tego Zawodnicy docierali jeden po drugim do Biura Zawodów, odbierali numerki

Czytaj więcej ...